Els nois dels reptes

“Vam fer un repte, la nostra colla contra els del Mataró..."

Joan Pallés ha cedit aquesta fotografia on apareix amb un grup d’amics. Era cap els anys seixanta quan es van retratar al camp de futbol del Mataró, tot i que cap d’ells no era jugador d’aquest esport. “Vam fer un repte, la nostra colla contra els del Mataró, vam fer altres partits però ho vam deixar perquè el futbol no era la nostra especialitat, no en vam guanyar cap de partit”, recorda Pallés. De fet, era molt comú que aquests nois es proposessin fites ben estranyes.

“Era una colla bastant coneguda a Mataró i al Maresme perquè teníem el repte de fer coses diferents, ens convidaven a totes les fetes majors”, explica el propietari de la instantània. Alguns d’ells van arribar a pujar al cim de l’Aneto en moto. “És una cosa que no s’ha fet mai, va impactar molt als diaris i als mitjans de l’època”, assegura Joan Pallés.

Sobre dues rodes“Tots anàvem en moto i si hi havia alguna competició o cursa ens hi presentàvem”, diu l’antic membre del grup de valents. Fins i tot havien tingut alguna trobada amb la guàrdia civil. “Ens tenien una mica de mania però al final ens vam fer com amics i fins i tot fèiem curses amb ells a la carretera”, rememora el motorista.

El Tot Mataró i Maresme
Carrer d'en Xammar, 11
08301 - Mataró

Tel: 93 796 16 42
Aquesta adreça electrònica s'està protegint contra robots de correu brossa. Necessites JavaScript habilitat per veure-la.
Aquesta adreça electrònica s'està protegint contra robots de correu brossa. Necessites JavaScript habilitat per veure-la.

Anuncieu-vos a El Tot Mataró!
Aquesta adreça electrònica s'està protegint contra robots de correu brossa. Necessites JavaScript habilitat per veure-la. / Aquesta adreça electrònica s'està protegint contra robots de correu brossa. Necessites JavaScript habilitat per veure-la.

© El Tot Mataró i Maresme - 2014

Avís legal i condicions generals d'ús
Advertència de privacitat

Lloc web desenvolupat per tàctic.cat

Amb la col·laboració de: